Hi Stephanie, I agree that 4 times per year is excessive. We don't have a restaurant, like you we have a commercial kitchen and only do a few breakfasts. But in saying that each visit costs around $150 so equates to the same as you are paying on an annual basis. I really want to find out who does it themselves and what equipment and chemicals are used.